Trojkoruna Krále PMR

Tomáš Vlašim a Žán Braník Praha pro Vás vyhlašují novou roční soutěž s názvem

Trojkoruna Krále PMR 

Tato soutěž může být pro Vás zajímavá třeba tím, že nikam, nic nemusíte posílat. Pořadatel si vše stáhne a vyhodnotí sám.  Na Vás je jen co nejvíc vysílat a snažit se být hodně vpředu v pořadí jednotlivých soutěží, které byly pro Trojkorunu vybrány. Jedná se o náš ČS PMR CUP, NOV CONTEST Martina Kbely a PMR-DX Apache Znojmo  . Jako bonusová akce k přidělení dalších bodů je vybrán https://pmr.vcechach.net/prehlidka-malych-radiostanic/ který pořádá Tomáš Vlašim, kde za pouhou účast získáte 2 body. Změna je z toho důvodu, že dřívější akce Pikador se změnila na nesoutěžní a tak lze jen s obtížemi dohledat kdo se vlastně účastnil a kdo ne.

Propozice soutěže jsou: V jedné ze tří vybraných soutěží ( ČS PMR Cup, Nov Contest, PMR-DX ) se umístit do třetího místa (v případě ČS PMR Cupu se jedná o třetí místo v hlavní kategorii). Ostatních soutěží se MUSÍTE účastnit, na vašem umístění v konečném pořadí nezáleží. Bonusové soutěže https://pmr.vcechach.net/prehlidka-malych-radiostanic/ se můžete ale i nemusíte účastnit ale neúčastí přícházíte o body (2 body), které mohou rozhodnout.  Pozor! Zde změna počtu bodů za bonusovou akci z dřívějších 10 na 2.

Body v soutěži se přidělují takto

V každé soutěži je různý počet účastníků. Pořadatel si na začátku následujícího roku opíše všechny tabulky ze soutěží a podle počtu účastníků přidělí body.

Příklad: v soutěži bude 20 účastníků. První místo dostane 20 bodů, druhé 19 bodů, třetí 18 bodů atakdál až na poslední místo, které dostane 1 bod. Při jiném počtu třeba 25 lidí první dostane 25 bodů a tak dál až k místu poslednímu. Tímto se soutěž stává velmi transparentní a každý může si spočítat na konci roku své šance na získání Trojkoruny. U soutěže PMR-DX, která je půlroční, se počítají body takto. Pořadatel přidělí body podle výše uvedeného klíče za každý půlrok soutěže. Pak je u každého sečte a vyjde mu pořadí za celý rok, které se znovu oboduje podle výše uvedeného klíče. Povinnost umístění do třetího místa zůstává, ale je jedno v které polovině soutěže na něj dosáhnete. To znamená že první polovinu roku budete třeba na desátém místě a tak v druhé půlce, pokud se o Trojkorunu chcete ucházet musíte být minimálně třetí. A samozřejmě to platí i naopak.

Bonusové https://pmr.vcechach.net/prehlidka-malych-radiostanic/ akce se účastnit můžete ale nemusíte. Zde se účast hodnotí 2 body, bez ohledu na umístění. Účastí zvyšujete svou šanci na lepší umístění. Tuto soutěž bez ohledu na další okolnosti vřele doporučujeme.

Pokud by se na prvním místě umístilo více účastníků se stejným bodovým ziskem, pak o vítězi Trojkoruny rozhodne pořadí těchto účastníků v ČS PMR Cupu.

A to je všechno

Na Vás je jen se snažit o co nejlepší výsledky ze svých portejblů. Protože Králem nebo i Královnou PMR s právem nosit Trojkorunu se může stát skutečně jen ten nejlepší. V podstatě se o Trojkorunu utká jen devět soutěžících na těch nejvyšších místech. Tato soutěž není v duchu hesla: “ Není důležité vyhrát, důležité je účastnit se“. Zde je třeba se snažit být mezi těmi nejlepšími. Vítěz obdrží jmenovací dekret, Trojkorunu Krále či Královny a pohár s vyznačením všech soutěží a jeho umístění v nich.

Poznámka nakonec od Žána Braník Praha

O této soutěži jsem uvažoval již delší dobu. Inspirovala mne  k tomu podobná soutěž v motorismu. Ta je sice snad na celou závodnickou karieru, ale také je o tom, že Trokorunu získá vítěz MS F 1, vítěz závodu v Daytoně a 24 hodin Le Mann. Tedy ten nejlepší z nejlepších. Tak dlouho ale čekat nechceme, a tak to zkracujeme jen na rok a stačí umístění do třetího místa v jednom z vybraných závodů. Původně jsem sice zamýšlel přidělit korunu jen tomu, kdo vyhraje všechny soutěže, ale to by bylo asi velmi složité. Takže po poradě s Tomášem jsme to změkčili na nutnost být alespoň jednou do třetího místa a v ostatních se zúčastnit.

Něco navíc! V roce 2022 bude vyhlášena i KRÁLOVNA PMR. Tedy pokud nějaká dáma z řad vysílajících bude splňovat kriteria. A kriteria jsou: Co nejvyšší umístění v ČS PMR CUPU jedno v které kategorii. Tedy buď v hlavní nebo i ve Zlaté hodince. Ostatních soutěží se musí jen účastnit.

Jezděte na portejbly, dělejte co nejvíc spojení a titul Krále PMR je Váš.

Hezké dny na portejblech Vám přejí

Tomáš Vlašim a Žán Braník Praha, 73.