Trojkoruna Krále PMR

Tomáš Vlašim a Žán Braník Praha pro Vás vyhlašují novou roční soutěž s názvem

Trojkoruna Krále PMR 

Tato soutěž může být pro Vás zajímavá třeba tím, že nikam, nic nemusíte posílat. Pořadatel si vše stáhne a vyhodnotí sám.  Na Vás je jen co nejvíc vysílat a snažit se být hodně vpředu v pořadí jednotlivých soutěží, které byly pro Trojkorunu vybrány. Jedná se o náš ČS PMR CUP, NOV CONTEST Martina Kbely a PMR-DX Apache Znojmo  . Jako bonusová akce k přidělení dalších bodů je vybrán PIKADOR, který pořádá Jerry Nové Město pod Smrkem

Propozice soutěže jsou: V jedné ze tří vybraných soutěží ( ČS PMR Cup, Nov Contest, PMR-DX ) se umístit do třetího místa (v případě ČS PMR Cupu se jedná o třetí místo v hlavní kategorii). Ostatních soutěží se MUSÍTE účastnit, na vašem umístění v konečném pořadí nezáleží. Bonusové soutěže (Pikador) se můžete ale i nemusíte účastnit ale neúčastí přícházíte o body ( 10 ), které mohou rozhodnout. 

Body v soutěži se přidělují takto

V každé soutěži je různý počet účastníků. Pořadatel si na začátku následujícího roku opíše všechny tabulky ze soutěží a podle počtu účastníků přidělí body.

Příklad: v soutěži bude 20 účastníků. První místo dostane 20 bodů, druhé 19 bodů, třetí 18 bodů atakdál až na poslední místo, které dostane 1 bod. Při jiném počtu třeba 25 lidí první dostane 25 bodů a tak dál až k místu poslednímu. Tímto se soutěž stává velmi transparentní a každý může si spočítat na konci roku své šance na získání Trojkoruny. U soutěže PMR-DX, která je půlroční, se počítají body takto. Pořadatel přidělí body podle výše uvedeného klíče za každý půlrok soutěže. Pak je u každého sečte a vyjde mu pořadí za celý rok, které se znovu oboduje podle výše uvedeného klíče. Povinnost umístění do třetího místa zůstává, ale je jedno v které polovině soutěže na něj dosáhnete. To znamená že první polovinu roku budete třeba na desátém místě a tak v druhé půlce, pokud se o Trojkorunu chcete ucházet musíte být minimálně třetí. A samozřejmě to platí i naopak.

Bonusové akce PIKADOR se účastnit můžete ale nemusíte. Zde se účast hodnotí 10 body, bez ohledu na umístění v Pikadoru. Účastí zvyšujete svou šanci na lepší umístění. Tuto soutěž bez ohledu na další okolnosti vřele doporučujeme.

Pokud by se na prvním místě umístilo více účastníků se stejným bodovým ziskem, pak o vítězi Trojkoruny rozhodne pořadí těchto účastníků v ČS PMR Cupu.

A to je všechno

Na Vás je jen se snažit o co nejlepší výsledky ze svých portejblů. Protože Králem nebo i Královnou PMR s právem nosit Trojkorunu se může stát skutečně jen ten nejlepší. V podstatě se o Trojkorunu utká jen devět soutěžících na těch nejvyšších místech. Tato soutěž není v duchu hesla: “ Není důležité vyhrát, důležité je účastnit se“. Zde je třeba se snažit být mezi těmi nejlepšími. Vítěz obdrží jmenovací dekret, Trojkorunu Krále či Královny a pohár s vyznačením všech soutěží a jeho umístění v nich.

Poznámka nakonec od Žána Braník Praha

O této soutěži jsem uvažoval již delší dobu. Inspirovala mne  k tomu podobná soutěž v motorismu. Ta je sice snad na celou závodnickou karieru, ale také je o tom, že Trokorunu získá vítěz MS F 1, vítěz závodu v Daytoně a 24 hodin Le Mann. Tedy ten nejlepší z nejlepších. Tak dlouho ale čekat nechceme, a tak to zkracujeme jen na rok a stačí umístění do třetího místa v jednom z vybraných závodů. Původně jsem sice zamýšlel přidělit korunu jen tomu, kdo vyhraje všechny soutěže, ale to by bylo asi velmi složité. Takže po poradě s Tomášem jsme to změkčili na nutnost být alespoň jednou do třetího místa a v ostatních se zúčastnit.

Jezděte na portejbly, dělejte co nejvíc spojení a titul Krále PMR je Váš.

Hezké dny na portejblech Vám přejí

Tomáš Vlašim a Žán Braník Praha, 73.