Nová soutěž na pásmu PMR – Trojkoruna PMR (s bonusem) neboli KRÁL PMR za uplynulý rok.

Ahoj příznivci PMR pásma a vysílání na něm. Žán Braník Praha a Tomáš Vlašim pro Vás vymysleli novou celoroční soutěž. V této soutěži jde o toto: Účastnit se třech vybraných celoročních soutěží ( + jedné  jednodenní bonusové ) a snažit se o co nejlepší výsledek. Jsou to tyto soutěže: ČS PMR CUP, NOV CONTEST a PMR- DX. Soutěž PMR – DX je soutěž půlroční a tak se budou brát výsledky z obou půlroků zvlášť a je nutná účast v obou půlročních kolech. Bonusovou akcí bude každoroční soutěž Pikador. Zde sice není účast povinná ale kdo se jí účastní získá výrazný bonus, který může rozhodnout o titulu Krále PMR. Níže uvádíme nástin jak se budou body počítat. O výši bonusu není zatím rozhodnuto, předběžně cca 10 – 20 bodů.

Povinná účast ve třech vybraných soutěžích. ČS PMR CUP + NOV CONTEST + PMR – DX ( obě půlroční kola ). Možnost získání bonusu za účast v Pikádoru. Účastník nikam nic neposílá. Pořadatel si vše vytáhne z konečných pořadí jednotlivých soutěží. Bodování v soutěži je podle pořadí a počtu vyhodnocených v jednotlivých soutěžích. Tedy například: v ČS PMR CUPU bude hodnoceno 15 soutěžících. První v pořadí obdrží 15 bodů, druhý – 14 bodů, třetí – 13 bodů a tak dál až poslední dostane 1 bod. V Nov contestu bude 20 soutěžících vyhodnoceno: první dostane 20 bodů, druhý 19 bodů, třetí 18 bodů a tak dál sestupně až k poslednímu který dostane 1 bod. A v PMR -DX to samé a každý půlrok zvlášť.  A pokud se někdo ještě navíc účastní i Pikadoru dostane BONUS. Takže sečteno například: za ČS PMR CUP 20 bodů, za NOV CONTEST 14 bodů, v PMR – DX poprvé 10 bodů a podruhé 12 bodů a za PIKADORA 20 bodů. Takže celkem 76 bodů. A to rozhodne o nositeli koruny Krále PMR. Vítěz obdrží Korunu Krále PMR, pohár s označením všech soutěží kterých se účastnil a jmenovací list. Může to být i Královna…

Pokud Vám není něco jasné, prosím napište buď sem do komentářů, nebo SZ na webu cbpmr.cz, nebo na email cb80@email.cz. Jinak jak píši, do soutěže o titul Krále PMR nemusíte NIC POSÍLAT. Ale třeba do ČS PMR CUPU ano. Proto bych Vás chtěl poprosit, aby jste tyto dvě rozdílné soutěže nespojovali v jednu. I když má stejné pořadatele. Hezký den Vám přejí Tomáš Vlašim a Žán Braník Praha.

V průběhu noci jsem si uvědomil určité nebezpečí, které by mohlo vzniknout. Totiž to, že by se mohl stát Králem i ten na posledním místě a to by nebylo spravedlivé a ani to není záměrem celé soutěže. Proto chci zpřísnit pravidla, která zatím nejsou definitivní a budou vystaveny tak jak jsem slíbil do konce týdne. To co je výše platí. Nově je dáno toto pravidlo. V jedné z vybraných soutěžích ( ČS PMR CUP, NOV CONTEST, DX-PMR) musí případný KRÁL skončit do TŘETÍHO místa. Tím se o případný titul utkají skutečně jen Ti nejlepší. Bude se to týkat tedy jen 9 soutěžících na těch nejvyšších místech. Tímto i bonus může být třeba jen 10 bodů.

Ale jak dodávám, není to definitivní znění. To bude zde vyvěšeno až v pátek a proto se k němu vyjadřujte. 

 

15.01.2020 v 01:13 – Žán Braník Praha, 73.

Doplněno dopoledne 15.1. 2020: bonus z účast bude nižší, asi 10 bodů.

Doplněno dnes 16. 1. 2020 v Apachově soutěži, která je dvakrát půlroční se pořadí stanoví takto: Každou půlku si vyhodnotíme sami. Přidělíme body dle klíče z ostatních soutěží a pak je sečteme ( u každého a vyjde nám pořadí za celý rok. Můžete namítnout, že v jedné půlce budete třeba 3 a ve druhé třeba 8 a tak v celku na třetí místo nedosáhnete i když jste třetí byli. Ano to se stát může. Nesmíte ale zapomenout, že toto není v podstatě soutěž ale být ten nejlepší z z nejlepších. Prostě celé to je o vaší snaze dosáhnout jen těch nejlepších výsledků. 

% z příjmu restaurace na Pradědu nemám.

Loading

15 komentářů: „Nová soutěž na pásmu PMR – Trojkoruna PMR (s bonusem) neboli KRÁL PMR za uplynulý rok.

 • 14 ledna, 2020 (8:55 pm)
  Trvalý odkaz

  Takže, podle těchto pravidel, kdo by byl králem PMR za rok 2019?

  Reagovat
 • 14 ledna, 2020 (11:59 pm)
  Trvalý odkaz

  To budu muset vypočítat. Žán Braník

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (2:19 am)
  Trvalý odkaz

  Jinak Jirko, to si můžeš spočítat i sám. Tabulky jednotlivých soutěží na netu jsou, takže Ti nic nebrání. Hezký den přeji, Žán Braník.

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (9:59 am)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Žáne,
  nebylo by jednodušší a určitým způsobem i spravedlnější v každé soutěži dát stejné body za první místo, třeba 10, 15 nebo 25 systémem jak navrhuješ a neřešit tam to třetí místo. Jako podmínku máš už ÚČAST ve všech třech, nebo by šlo změnit to na ZÍSKAT BODY ve všech třech.
  Tolik z mé tIQ.

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (1:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Matesi, můj prvotní náhled na tuto navrhovanou soutěž je ten, že případným Králem by měl být ten nejlepší (umístění ) z nejlepších. Proto omezení na první tři a účast ve všech třech soutěžích. Původně jsem zamýšlel to co navrhuješ Ty, ale pak by se Králem mohl stát klidně i ten na posledním místě a to nechci. Byl by třikrát poslední a účastnil by se jako jedinný všech tří soutěží a po přičtení bonusu by mohl být klidně první. Počet bodů se odvíjí od počtu účastníků v té které soutěži. Tam kde soutěží třeba 10 lidí je získání třetího a vyššího místa snadnější než tam kde jich je třeba 25. Můj názor. Kdo chce být KRÁL musí prostě bojovat a zasloužit si to! Hezký den přeje Žán Braník.

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (1:29 pm)
  Trvalý odkaz

  Takže to může dopadnout tak, že o trojkorunu bude bojovat 1. člověk?
  Soutěž I. pořadí účastníků A B C
  Soutěž II. pořadí D A E
  Soutěž III. pořadí F G H
  Tedy účastník A bude mít nejvíc bodů a splňovat podmínku umístění 🙁

  Už máš spočítán rok 2019? Asi by vyhrál Martin Kbely? Johan a Tom TT se neúčastnili Nov Contestu, Tom a Kevina se neúčastnili PMR Cupu.

  Honzo nějak se mi to nezdá, ještě nad tím popřemýšlím. Ale vzhledem k tomu, že se mě to nejspíš nedotkne (neúčast asi i do budoucna v PMR-DX), tak asi ne moc 🙁

  Hodně úspěchů v nové soutěži.

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (1:34 pm)
  Trvalý odkaz

  Ještě k předešlému pro upřesnění :
  u III. soutěže samozřejmě počítá, že A se účastnil ., ale nebyl na prvních 3 místech.

  Příklad z 2019 vystihuje mnou napsané.

  Proti PMR-DX a organizátorovi nic nemám, jen prostě vím, že nejsem schopnej na každým portable vyfotit stanici a horizont (místo,…) protože na to prostě zapomenu 🙁 Takže soutěže podmíněné fotkou (třeba facebooková Tomáše Vlašim) nejsou pro mne .

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (1:42 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Hraboši, ani já to focení nestíhám a tak Králem být nemohu. Jinak v podstatě máš pravdu. Králem může být jen ten nejlepší. Sice to v ČR není pravidlem 🙂 ale v této soutěži, ano! Hezký den přeje Žán Braník

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (1:45 pm)
  Trvalý odkaz

  Jo ještě, rok 2019 nepočítám. Nikdo o tomto závodu v lednu 2019 neměl ani potuchu. Maximálně jen orientačně a to si dle zveřejněných pravidel může spočítat kdokoliv sám. Takže za minulý rok nic nebude. Žán Braník.

  Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (3:17 pm)
  Trvalý odkaz

  já bych ten bonus za Pikadora nedával jen za účast, ale za nějaký výsledek v této soutěži.

  Reagovat
  • 15 ledna, 2020 (5:27 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj Tome, budem to zvažovat. Zatím je v úvaze jen stejný bonus pro každého, neb body získá, samozřejmě jen pokud bude chtít, v těch třech celoročních soutěžích. A jinak jen malý podotek, může se klidně stát, že Král nebude ani vyhlášen, neb podmínky nesplní. Žán Braník.

   Reagovat
   • 16 ledna, 2020 (9:34 am)
    Trvalý odkaz

    To by stačilo v Pikadoru udělat minimum spojení a bonus je jistý.
    Pro jistotu, chápu to dobře, že základní podmínka ( pravidlo ) je, že v JEDNÉ ze tři soutěží se musí soutěžící tj. případný Král PMR umístit max do 3.místa? A v ostatních dvou soutěžích může být třeba na čtvrtém a pátém místě ?

    Reagovat
    • 16 ledna, 2020 (11:05 am)
     Trvalý odkaz

     Ano, tato podmínka platí a bonus je za účast, ne za body.

     Reagovat
 • 15 ledna, 2020 (9:13 pm)
  Trvalý odkaz

  Nevím … každá soutěž je jiná … Proč se neudělá Král(ovna) PMR z nějaké kombinace výsledků „CS PMR Cupu? – tj. např. počet vítězství vs. největší vzdálenost v jednotlivých kolech (kolikrát kdo vyhrál). Nebo by šla třeba taky kategorie – nejvíce spojení za nejméně startů v roce atd… Ale asi bych nebral data z jiných soutěží .. (jen můj názor – klidně si organizujte, co chcete – já stejně skončím na posledních místech, protože to dělám pro tu radost, že na 3xAAA baterie udělám spojení bez trubky navíc nad 100 km 🙂 …

  Reagovat
 • 16 ledna, 2020 (6:02 am)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Jakube, tohle je soutěž nesoutěž. Je to na motiv Trojkoruny v motorismu. Tam to sice není omezeno na jeden rok, ale je to o tom vyhrát tři významné soutěže. To by zde možná taky šlo, ale nevím jak dlouhý časový úsek brát. Neb zde, u PMR, a sám můžeš potvrdit dva tři roky někdo vysílá, pak mu do toho něco vleze a na pár let nebo úplně se odmlčí. Takže jsme zvolili jeden kalendářní rok a tři významné soutěže + jednu významnou jednodenní jako bonus. Můj osobní názor je, aby se případný Král jmenoval z více soutěží a ne jen jedné, ČS PMR CUPU. To by byl „jen“ Král čs pmr cupu. Pořadatelé PMR akcí jsou zhruba čtyři, tak od každého něco. Hezký den přeje Žán Braník, 73.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..