Propozice ČS PMR CUPU PRO ROK 2022

PROPOZICE

ČESKOSLOVENSKÉHO PMR CUPU

Pořadatel vyhlašuje pro rok 2022 dvě kategorie soutěže. Stávající kategorii a novou s názvem „Zlatá hodinka“. Zlatá hodinka je určena hlavně pro málo či jen krátce vysílající účastníky, kteří jinak nemají šanci se umístit na předních místech nebo důvod vůbec zaslat deník s hlášením. Soutěžící v této kategorii si ze svého deníku vybere časový úsek v délce jedné hodiny a ten zašle dle stávajících propozic. Kategorie „Zlatá hodinka“ bude vyhodnocena zvlášť a soutěžící na prvním místě obdrží pohár a diplom, na druhém a třetím místě dostanou diplom. Ostatní na vyžádání mohou dostat i pamětní list. Diplomy a pamětní listy budou zaslány elektronicky. Poháry v obou kategoriích soutěžící obdrží buď osobně nebo ZÁSILKOVNOU a to tak, že si výherce zaplatí Zásilkovnu, zašle unikátní kód a pohár mu bude následně zaslán. V propozicích pro obě soutěže nově vzniká povinost v denících uvést čas začátku a konce vysílání. Jinak propozice jsou prakticky stejné pro obě kategorie.
Soutěžící může soutěžit POUZE v jedné kategorii. Během roku může zasílat deník do obou kategorií a v měsíčním hodnocení vyhodnocen bude. Ale do které kategorie pošle první deník ( zasláním se přihlásí ), tam bude i vyhodnocen za celý rok, přičemž ty deníky z druhé kategorie mu nebudou do celoročního vyhodnocení zahrnuty.
Přejeme Vám příjemné vysílání za pořadatele Honza – Expedice Žába a Tomáš Vlašim.
————————————————————————————————————————

1. Začátek soutěže je 1.ledna 2022 a soutěž končí 31.prosince 2022

2. Soutěže se může zúčastnit jednotlivec nebo skupina z České nebo Slovenské republiky.

3. Do soutěže není nutno se předem přihlašovat a není vybíráno žádné startovné.

4. Každý soutěžící je povinen dodržovat platné Všeobecné oprávnění pro pásmo PMR. Porušení Všeobecného oprávnění je důvodem pro vyloučení soutěžícího z aktuálního ročníku PMR Cupu a anulování jeho dosavadních výsledků v aktuálním ročníku soutěže.

5. Každý soutěžící si zvolí libovolný unikátní volací znak (například Expedice Kopeček nebo Jarda Drát), který nesmí v průběhu celéhoroku změnit.

6. Do soutěže je přijat jen jeden soutěžní výsledek (deník) měsíčně.

7. Maximální délka jednoho soutěžního startu je 24 hodin nebo 1 hodina, dle výběru kategorie.

8. Soutěžící může během soutěžního vysílání změnit svoje vysílací QTH.

9. Soutěžící může navázat pouze jedno spojení s jednou protistanicí z jednoho lokátoru. Soutěžící může ale znovu navázat další spojení se stejnou protistanicí, pokud on sám nebo prostistanice změní lokátor.

10. Soutěžící posílá deníky s časem začátku a konce vysílání a datumem (stačí adresa veřejně dostupné webové stránky, kde je deník uložen) a hlášení které musí obsahovat:– všechna místa (QTH) a lokátory, ze kterých soutěžící v průběhu startu vysílal  – počet uskutečněných spojení – součet km (spojení uskutečné s dPMR se počítá počet km x 2) – km nejdelší spojení + s jakou protistanicí a na jaké QTH + lokátor bylo nejdelší spojení navázáno.

11. Hlášení je třeba poslat na e-mail pořadatele (pmrcup@email.cz) nejpozději do 5 dne následujícího měsíce. Při zaslání prvního hlášení v roce 2022 uvede v které kategorii se chce ČS PMR CUPU účastnit.

12. Výsledek (vzdálenosti) se počítá pomocí programu na stránkách cbpmr.cz

13. V případě stížnosti nebo pochybnosti o platnosti spojení (nejlépe e-mailem) rozhodne pořadatel nejdéle do 15 kalendářních dnů od přijetí. Rozhodnutí i s textem stížnosti (nebo pochybnosti o platnosti spojení) bude zveřejněno na webu PMR Cupu. Toto rozhodnutí je konečné a nepřipouští další diskusi.

14. Jednotlivé měsíční výsledky a konečné pořadí v obou kategoriích PMR Cupu budou zveřejněny na stránkách PMR Cupu.

15. Konečné pořadí v hlavní kategorii a v kategorii Zlatá hodinka se počítá podle počtu dosažených bodů ze všech zaslaných deníků do jednotlivých kategorií.

16. Kromě hlavní kategorie a kategorie Zlatá hodinka jsou vyhlášeny tyto vedlejší kategorie:  Nejdelší součet DX (počítá se jako součet nejdelších spojení z jednotlivých zaslaných deníků). Nejdelší DX spojení (vyhodnocuje se 1 nejdelší spojení ze všech zaslaných deníků za kalendářní rok). Pro zařazení do vedlejší kategorie Nejdelší DX spojení je povinnost zaslat během roku alespoň 3 soutěžní hlášení. Všechny vedlejší kategorie ( součet DX a nejdelší spojení za rok ) se vyhodnocují z obou kategorií dohromady.

Doplnění propozic:

17. Za spojení ve stejném lokátoru je do soutěže započítán 1 bod.  Program sice vypočítá „0“ ale mi po vzoru HAM soutěží počítáme 1 bod. V deníku vytvořeném zde: http://www.cbpmr.cz/deniky/ to neopravujte, pořadatel si to udělá sám. ( 1 spojení = 1 bod )

 

Loading

9 komentářů: „Propozice ČS PMR CUPU PRO ROK 2022

 • 14 prosince, 2021 (9:05 am)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, je to perfektní se zněním podmínek nové kategorie „Zlatá hodinka“ naprosto souhlasím. Děkuji organizátorům a věřím, že bude hodně nových účastníků. 73!

  Reagovat
 • 14 prosince, 2021 (12:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj ,pracovní návrh pro mne neměnný já radši ty delší portable a zlata hodinka taky může být ,určitě se najdou tací co to vyuzijou.

  Reagovat
 • 14 prosince, 2021 (1:22 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, me se novy napad taky zamlouva, na delsi portable se ted rozhodne kazdy mesic nedostanu, ale hodinku si urcite vysetrim nekde lip.
  Diky za poradani souteze.

  Reagovat
 • 14 prosince, 2021 (1:38 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Honzo,
  pochvalně mručím nad novou zkrácenou kategorií. 🙂
  Co se mi naopak nelíbí je nutnost volby, zda daný rok pojedu dlouhou nebo krátkou kategorii.
  Nemohl bych se prostě daný měsíc rozhodnout, kam deník pošlu? Jistě, pokud myslím na vítězství,
  tak zvolím jednu kategorii a tu celý rok drtím. Ale tohle je jako kdybych v FMpoháru v lednu jednou zavysílal v QRP kategorii a od té doby už nesměl vysílat QRO.
  Navrhoval bych možnost výběru, do jaké kategorie člověk daný měsíc deník pošle.
  Díky! Tomáš

  Reagovat
  • 14 prosince, 2021 (2:16 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj Tomáši. Takto. Deník si pošli do jakékoliv kategorie chceš, ale hodnocen v celkovém pořadí za rok budeš v té kategorii kam jsi poslal PRVNÍ DENÍK! Ta Zlatá hodinka je určena hlavně těm lidem, kteří nevydrží na portejblu dlouho vysílat. Je to v podstatě myšleno tak aby Ti BIG vysílači se utkávali v hlavním závodě a Ti malí ve Zlaté hodince a tak měli šanci i třeba ČS PMR CUP vyhrát v kategorii Zlatá hodinka.

   Reagovat
  • 14 prosince, 2021 (2:27 pm)
   Trvalý odkaz

   Jo jinak v FM poháru je to a nejsem sám kdo si to myslí, že spousta těch co dávají výsledky do QRP vysílá QRO.

   Reagovat
 • 14 prosince, 2021 (6:09 pm)
  Trvalý odkaz

  Pro Tomáše Stodůlky: Já můžu být na portejblu 3 hodiny a udělám tak 3-4 spojení max. za celou dobu. Pokud uděláš za pouhou hodinu 12 spojení, tak je jasné, do které kategorie by to mělo jít. Ta Zlatá hodinka je pro ty, co jedou „obecní ligu“. Na rozdíl od Žánova „…aby měli možnost vyhrát…“ bych spíše napsal „…aby měli motivaci vůbec poslat deník…“.Ještě jednou děkuji pořadatelům za odvahu a konstruktivní přístup a fakt věřím, že se to příští rok chytne….

  Reagovat
  • 15 prosince, 2021 (8:06 am)
   Trvalý odkaz

   Děkuji Jakube za správnější formulaci naší myšlenky. Jinak ještě jeden nápad mi zůstal v hlavě. Místo „Zlaté hodinky“ udělat třeba „Divizi A“ a „Divizi B“ . V „Divizi A“ by byl počet spojení v deníku neomezen (tak jako doposud) a v „Divizi B“ by směl deník mít maximálně 10 spojení, v obou divizích bez omezení času, respektive stávajících 24 hodin. Každá divize by se hodnotila zvlášť, přičemž součet DX a nejdelší spojení by se hodnotilo dohromady tak jako doposud. Co vy na to?
   Vznikla by povinnost se do té kategorie A nebo B přihlásit a v té by byl i nadále hodnocen. To přihlášení (jeho povinnost) by mohlo být i koneckonců u Zlaté hodinky.
   Honza 73.

   Reagovat
 • 15 prosince, 2021 (11:41 am)
  Trvalý odkaz

  Ahoj Žáne, jen stručně: jsem pro Zlatou hodinku BEZ omezení počtu spojení. Pošlu k tomu ještě něco mailem, až budu mít víc času.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..