Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc listopad 2021.

Ahoj, dobrý den vážení účastníci ČS PMR Cupu a i ostatní provozovatelé pmr vysílaček. Opět se setkáváme nad pravidelným měsíčním vyhodnocením tohoto dlouholetého závodu. Návrh který jsem podal minulý měsíc na prodloužení doby startu z 24 hodin vcelku na 30 hodin vcelku se setkal se zájmem tak 50 na 50. Těm co nemají čas být na portejblu dlouho a dva dni po sobě by nic nepřinesl a těm co naopak jezdí na kopce od pátku do neděle by dal ještě více spojení a tím i větší odstup od sebe. Takže nevím. Možná by to zvýšilo zájem o tento závod, možná by to naopak zájem snížilo, neb ti krátkoportejblující by neměli šanci se dostat v žebříčku výš. Navíc těch co se zapojilo do diskuse je málo. Čekal jsem větší ohlas. Takže to asi pro příští rok necháme tak jako to je. Mám ještě jeden návrh, i minule jsem o něm psal. Zkrátit soutěžní čas na tři hodiny vcelku. Ti co jezdí na delší dobu by si vybrali ze svého deníku ten časový úsek, který by jim vyhovoval. A ti pro které jsou tři hodiny skoro celý den (třeba já), tak ti by poslali jen to co za ty tři hodiny stihli.  Tak by měli šanci prakticky všichni a záleželo by jen na zdatnosti operátora, jak by s tímto časem naložil.

 A ještě jeden návrh mezi námi pořadateli zazněl. Vypsat novou kategorii, třeba s pracovním názvem „Zlatá hodinka“ jako samostatnou kategorii v rámci ČS PMR Cupu. O co by šlo. Soutěžící, který by měl zájem  o soutěžení ale nemá čas trávit na portejblu delší dobu, by zaslal časový úsek ze svého portejblu v délce jedné hodiny (s označením začátku a konce vysílání) a ten by poslal. Bylo by to každý měsíc hodnoceno, bylo by to hodnoceno i za rok a soutěžící na prvním místě by získal pohár jako v hlavní kategorii a další dvě místa diplom. A také by se to počítalo do soutěže Král PMR. Byla by zde jedna podmínka. Nesmělo by se přeskakovat z kategorie do kategorie. Tedy v které kategorii by soutěžící soutěž začal, tam by musel (či mohl) pokračovat do konce roku. Opět to předkládám k diskusi a věřím, že se ozvou minimálně všichni zájemci o soutěžení v ČS PMR Cupu. Také to bude zveřejněno na Facebooku u Tomáše Vlašim, tak můžete diskutovat i tam.Předem děkuji.

S koncem roku nějak zájem o ČS PMR Cup ubývá nebo je to tím, že je už skoro vše rozhodnuto. Teď už prakticky je, neb zase někdo zapomněl hlášení poslat (nebo nechtěl) a některá místa jsou tak jasnější. Tentokrát přišlo jen 8 hlášení, což je asi rekord letošního roku. 

První místo získal s přehledem sobě vlastním Venda Brdy, který byl při Nov contestu na Ještědu a navázal odsud 72 spojení za 6 491 bodů. DX Tomem Kdyně portejblem na Škarmance v Českém Lese měřil 211 kilometrů a je druhým nejdelším spojením v ČS PMR Cupu za měsíc listopad 2021. Vendo gratulujeme Ti.

Druhé místo si upevnil svým výsledkem z Klínovce, Lides Úvaly. Za 53 spojení odsud navázaných získává 5 658 bodů. Ale za to Lidesův DX, to byla paráda. Povedl se mu na Pepu Olomouc, který byl portejblem na Pradědu a měřil 305 kilometrů. Stává se tak nejdelším spojením v ČS PMR Cupu za měsíc listopad a možná i za celý rok. Lidesi gratulujeme Ti.

Třetí místo za portejbl na Vysokém vrchu v rámci Nov Contestu patří Tomášovi Stodůlky. Jeho 36 spojení mu do tabulek přidalo 1 980 bodů. Tomášův DX s Kubou Háje portejblem na Bílé Skále měřil 120 kilometrů.

Čtvrté místo získal překvapivě Tomáš Vlašim, při svém Nov contestovém portejblu v okolí Vlašimi. Udělal zde celkem 14 spojení za 1 235 bodů. Tomášův DX s Kubou Háje portejblem na Bílé Skále měřil 124 kilometrů.

Na páté místo se dostal Vojta Brno, který po pracovní návštěvě Prahy si večer při Nov contestu odskočil na Čihadlo a za 31 spojení dostal 1 182 bodů. Vojtův DX s Radkem Chodov portejblem na Klínovci měřil 116 kilometrů.

Šesté místo si z Kloboučku a Toku v Brdech vybojovala Eva Rokycany, jediná žena soutěžící v ČS PMR Cupu. Jejích šest spojení dalo 839 bodů. Evin DX který měla s jinou, na PMR pásmu velmi aktivní ženou, Kevinou Praha portejblem na Studenci v Lužických horách měřil 132 kilometrů.

Sedmý se umístil Pavel Praha, který portejbloval na Dívčích hradech v Praze 5 z dřevěných vyhlídek na výběh koně Převalského. Sedm spojení které rovnoměrně rozdělil mezi pohledy na koně a vysílání mu dalo celkem 474 bodů. Zato DX se Pavlovi povedl velmi, měl ho s Pepou Olomouc který byl portejblem na Pradědu a měřil celkových 202 kilometrů. Stal se tak třetím nejdelším spojením v ČS PMR Cupu za měsíc listopad. Pavle gratulujeme Ti.

Na osmém a tím i posledním místě skončila Expedice Žába. Zaslala sice hlášení z portejblu v Dřevcích u Třebívlic, kde byla dvě spojení ale protože víme jak to bylo, tak uznáváme jen to jedno spojení, která se Žábě podařilo s Jirkou Šepetely který portejbloval na Lipské hoře v Českém středohoří. Protože to bylo ve stejném lokátoru počítáme tedy Expedici Žába za 1 spojení 0 bodů. I Žabí DX s Jirkou měřil  0 km (ve skutečnosti 4,208 metrů, ale na to si nehrajeme) takže nula z nuly pojde, Žábo!

To je vše co bylo třeba zhodnotit. Jak píši výše, na Facebooku bude v brzké době zveřejněn návrh změn v propozicích ČS PMR CUPU, tak prosím o příspěvky, zda ano či ne, nebo jinak. Samozřejmě i zde pod vyhodnocením je možno diskutovat a budeme Vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Mějte se pěkně a protože se blíží konec roku a Vánoční svátky, tak vám přejemehezké vánoce a vše nejlepší do Nového roku a v lednu se těšíme na vaše emaily s hlášením do soutěže. Pěkný den vám přejí Tomáš Vlašim a Honza Expedice Žába. 73


Tabulka s celkovým pořadím

 1. Venda Brdy ———————————— 64 026 bodů

2. Lides Úvaly ———————————— 54 210 bodů

3. Tom Praha ————————————- 52 791 bodů

4. Tomáš Stodůlky ——————————- 19801 bodů

5. Vojta Brno ————————————– 17 724 bodů

6. Pavel Praha ————————————- 11 841 bodů

7. Eva Rokycany ———————————– 8 075 bodů

8. Tomáš Vlašim ———————————- 7 465 bodů

9. Radek Hrabůvka ——————————- 6084 bodů

10. Senior 43 —————————————- 3091 bodů

11. Hraboš Barrandov Praha ——————— 2 708 bodů

12. Expedice Žába ——————————— 1416 bodů


 

Tabulka DX

 1. Venda Brdy ——————————— 2 504 km
 2. Tom Praha ———————————- 2 033 km
 3. Lides Úvaly ——————————— 2 011 km
 4. Pavel Praha ——————————— 1 928 km
 5. Vojta Brno ———————————- 1 423 km
 6. Eva Rokycany —————————— 1 258 km
 7. Tomáš Stodůlky —————————- 1 155 km
 8. Tomáš Vlašim —————————— 928 km
 9. Radek Hrabůvka ————————— 865 km
 10. Senior 43 ———————————— 718 km
 11. Expedice Žába —————————— 618 km
 12.  Hraboš Barrandov Praha —————– 587 km

Loading

5 komentářů: „Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc listopad 2021.

 • 8 prosince, 2021 (8:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, jsem rád, že můj nápad nové kategorie zatím nezapadl a má šanci na realizaci v příštím roce a přidají se třeba i nějací výletníci. Díky, 73 !

  Reagovat
  • 9 prosince, 2021 (5:49 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, nápad „Zlatá hodinka“ vyšel z hlavy Tomáše Vlašim a má i mou plnou podporu. Takže zřejmě bude po úpravě propozic. Děkuji za komentář, Honza.

   Reagovat
 • 10 prosince, 2021 (8:59 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, je trošku zajímavé že dlouholetý pořadatel přišel s nápadem nové kategorie ve stejnou dobu, jako jsem to „nadhodil“ v komentáři pod vyhodnocením za říjen 🙂 Ale tak dobrý – pokud to soutěž oživí – a já pevně věřím že ano – tak je jedno, koho to napadlo 🙂 Jako jeden z prvních účastníků PMR Cupu jsem rád, že soutěž žije a samozřejmě přeji hodně účastníků, ale hlavně tu radost ze soutěže – nejen z prvních míst a tisíců bodů, ale z těch spojení. Když jsem z Pálavy (okr. Břeclav) udělal moje nejdelší spojení někam do okolí Francové Lhoty (okr. Vsetín), tak to i po letech s PMR vysílačkou v ruce byl úžasný pocit! A o to jde především… Takže tímto přeji vše dobré CS PMR CUPu do dalších let a nech’t těch „hobby“ nadšenců, kteří pošlou deník třeba jen s třemi spojeními do sousedních lokátorů v jejich „Zlaté hodince“ přibývá ! 73!

  Reagovat
  • 11 prosince, 2021 (11:08 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, jak píši je to od Tomáše Vlašim. Slíbil že to dá k diskusi i na Facebook, tak nevím zda? Já ho nemám a nechci. Chtěli jsme něco nabídnout i těm co vysílají jen málo. Jen se bojím aby třeba nějaký „big“ soutěžící nevybral svých 30 spojení za 1 hodinu a nesoutěžil s tím. Pak by to přišlo vniveč. Musíme to ještě s Tomášem doladit, aby se propozice pro rok 2022 mohli před vánoci objevit. Přeji pěkné vánoce, Honza. 73

   Reagovat
  • 11 prosince, 2021 (11:18 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj ještě si dovolím říci, že s nápadem oživit PMR cup jsem přišel první já :-). Ty jsi navrhl nějakou Hobby ale bez časového omezení. No a Tomáš to pak dal na tu hodinu. Nějaké oživení je třeba. To byl hlavní motiv diskuse, kterou jsem navrhl v tom říjnu. Honza, 73.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..