Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc červen 2021.

Dobrý den, ahoj příznivci PMR vysílání a celoročního závodu ČS PMR cup zvláště. Je za námi další covidový měsíc, který ale díky uvolnění pravidel karantén a dalších opatření již přál vašim výletům a tím i portejblům, při kterých bylo možno navazovat mnoho PMR spojení. Sice v příjmu vašich hlášení se to nijak neprojevilo, ale jinak provoz na pásmu PMR neustále vzrůstá a nových volaček přibývá “ jako hub po dešti „. Je také velmi potěšitelné, že přibývá i mnoho nových vysílacích akcí pro Vás,  třeba nová zážitková  akce pro děti i rodiče “ Pohádky máme v rádiu“ . Děkujeme pořadatelům všech soutěží i akcí za neustálý provoz v pásmu PMR, díky kterému je stále s kým navazovat spojení a také za propagaci tohoto pásma.

Za měsíc červen nám do pošty přišlo celkem jedenáct hlášení, které teď budou vyhodnoceny. Není to mnoho, byly štědřejší měsíce ale i tak to svědčí o zájmu o ČS PMR CUP.

Je v Česku několik kopců či hor, ze kterých lze vytěžit maximum. Tentokrát  se na první  místo dostal Tom  Praha z Pradědu. Tomovi se odsud povedlo navázat krásných 83 spojení za které získal 8 946 bodů. Tomův vynikající DX na Klínovec, kde byla portejblem Dáša Brdy na vzdálenost 305 kilometrů se stávé nejdelším spojením za měsíc červen (společně s Vendou Brdy) . Tome gratulujeme Ti!

Druhé místo obsadil tentokrát Venda Brdy, který portejbloval na Klínovci. Udělal odsud celkem 59 spojení za 7 714 bodů. Vendův DX  na Toma Praha portejblem na Pradědu měřil nádherných 305 kilometrů a je také  nejdelším spojením v ČS PMR CUPU za měsíc červen (společně s Tomem Praha) . Vendo gratulujeme Ti!

Jsou v Česku i relativně nízká návrší, odkud jde také získat pěkná spojení. Jedno z nich je Hradešín, kde třetí místo srdnatě vybojoval Lides Úvaly. Navázal odsud celkem 64 spojení za 4 713  bodů. Lidesův DX měřil pěkných 173 kilometrů a udělal ho s Veverkou Šumperk portejblem na Pecném v Jeseníkách.

I Vojta Brno před výletem na Boubín, nejdříve zavítal na Hradešín aby odsud ulovil Kevinu a Toma Praha na Pradědu.  Podařilo se a spojením obou deníků v rámci 24 hodin, Vojta celkem udělal 37 spojení za 2 813 bodů a tím vybojoval pěkné čtvrté místo v ČS PMR CUPU. Vojtův DX z Boubína na Mirka Řepy portejblem na Babinách v Českém středohoří měřil výborných 182 kilometrů a stává se tak třetím nejdelším spojením v měsíci červnu. Vojto gratulujeme Ti!

Páté místo při Nov Contestu získal z rozhledny na Vysokém vrchu Tomáš Stodůlky. Za 42 spojení mu  patří 2 236 bodů. Tomášův DX na Zlaté návrší v Krkonoších kde byl portejblem  Kuba Háje měřil 132 kilometrů.

Šesté místo vybojoval z Lysé hory v Beskydech Radek Hrabůvka. Při svém výšlapu po Moravsko Slezských Beskydech navázal celkem 28 spojení za 1 655  bodů. Radkův DX se povedl s Alešem Dobrouchov portejblem na Babylonu (JN89KL) a měřil 115 kilometrů.

Sedmý se umístil Pavel Praha,  který při svém portejblu  obešel všechny vyhlídky na Ještědu a vychodil si tak 17  spojení za 1 214 bodů. Pavlův DX s Atlasákem Domažlice portejblem na Sádku (JN69JK) měřil parádních 211 kilometrů a stává se tak druhým nejdelším spojením za měsíc červen v ČS PMR CUPU. Pavle gratulujeme Ti!

Osmé místo zase z Hradešína a blízkého návrší Na Plachtě, které dříve bylo pozorovacím místem protivzdušné obrany Prahy (viz bunkr na vrcholku), získal Hraboš Barrandov Praha. Hrabošovi se povedlo na obou stanovištích udělat celkem 15 spojení za 1 189 bodů. Hrabošův DX na pěknou vzdálenost 173 kilometrů se mu povedl s Tomem Praha portejblem na Pradědu.

Deváté místo obsadila Eva Rokycany, která jako jediná žena a dlouholetá účastnice ČS PMR CUPU si zasluhuje velké uznání za věrnost soutěži a pravidelné zasílání svých hlášení. Eva byla na kopci se zajímavým názvem Nevid v lokátoru JN69TQ a udělala tady 5 spojení za 288 bodů. Evin DX na vzdálenost 92 kilometrů se jí povedl s Martinem Václav portejblem  na Klínovci.

Desáté místo získal ze Suchého vrchu u Nepomuku Senior 43 alias Pepa Bílá Hora. Měl sice moc práce na blízké chaloupce, ale na PMR si přesto  nějaký čas našel. Výsledkem jsou dvě spojení za 101 bodů. Pepův DX na Boubín kde byl portejblem Vojta Brno měřil 58 kilometrů.

Expedice Žába na místě jedenáctém uzavírá dnešní hodnocení. Ta sice udělala z Všechrom při Nov Contestu daleko více spojení, ale jako stanice pořadatelská se nechce nad ostatní vyvyšovat a tak poslala k hodnocení jen  jedno vybrané spojení. Tím je spojení  s druhou pořadatelskou stanicí a to s Tomášem Vlašim, který byl portejblem ve Vracovicích. Takže jedno Žabí spojení  za 37 bodů je současně i jejím  DX a má hodnotu 37 kilometrů.

To je vše co se v souhrnu odehrálo za měsíc čeven 2021 v ČS PMR CUPU. Děkujeme Všem za zasílání svých hlášení o vašich portejblech a těšíme se na další. Mějte se pěkně, užívejte si dovolených a prázdnin a hlavně buďte zdrávi. Pěkné portejbly Vám  přejí Honza – Exp. Žába a Tomáš Vlašim. 73

Celkové výsledky za rok 2021 v ČS PMR CUPU.

1. místo…………Venda Brdy…………………31 091 bodů        +     DX……..1 366 km……1.místo

2. místo………..Tom Praha………………….26 287 bodů       +    DX………1 077 km……2.místo

3.místo…………Lides Úvaly…………………24 049 bodů       +    DX……….960 km…….3.místo

4.místo…………Vojta Brno………………….12 745 bodů        +     DX……… 914 km……..4.místo

5.místo…………Tomáš Stodůlky……………9 215 bodů          +     DX………487 km……..11.místo

6.místo…………Pavel Praha…………………5 208 bodů          +     DX………905 km……..5.místo

7.místo…………Radek Hrabůvka…………..4 592 bodů          +     DX………495 km……..7.místo

8.místo………..Tomáš Vlašim……………….3 072 bodů          +     DX……….328 km…….9-10.místo

9.místo………..Eva Rokycany………………..2 033 bodů         +      DX……….732 km…….6 místo

10.místo………Hraboš Barrandov Praha..2 020 bodů          +      DX……….328 km……9-10.místo

11.místo………Senior 43……………………….1 689 bodů          +      DX……….451 km……8.místo

12.místo………Expedice Žába………………..521 bodů              +      DX………..269 km…..12.místo

PS: pokud se Vám nebude něco zdát ve výsledcích, napište na email ČS PMR CUPU. Budu se snažit to vyřešit. Honza. 73

Loading

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..