Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc květen 2021.

Dobrý den, ahoj všichni příznivci PMR vysílání a účastníci soutěžení v ČS PMR CUPU zvlášť. Měsíc květen byl oživen novou zábavnou akcí na pásmu PMR, kterou vymyslel a zrealizoval spolu s Kevinou Praha, TOMÁŠ STODŮLKY. I z této akce se tu jeden deník objevil a díky 24 hodinám, které lze v ČS PMR Cupu k vysílání využít i pěkně obsáhlý. Bohužel zasílání hlášení má nějakou sestupnou tendenci a spousta z pravidelných přispěvovatelů (nebudu jmenovat) postupně odpadá či zapomíná. Ostatním velmi děkujeme, že i s málem přijdou „do mlýna“ a své hlášení pošlou.

 Na první místo se dostal v květnu velmi pěkným výsledkem Lides Úvaly z Toku, kde vysílal při květnovém Éteru bez hranic, závodě ale na CB. Za 66 spojení odsud navázaných v pásmu PMR získává 6 129 bodů. Lidesův DX měřil 186 kilometrů a povedl se mu s Milošem Rychnov do Rychnova nad Kněžnou.

 Druhé místo obsadil díky výpomoci pohádkových bytostí Tom Praha, který vysílal z Anenského vrchu v Orlických horách. Tomových 67 spojení vydalo za 5 812 bodů. DX na vzdálenost 200 kilometrů se Tomovi povedl s Vendou Brdy portejblem na Toku.

Až na třetím místě se objevuje Venda Brdy ze startu v květnovém Nov Contestu (další PMR akce, kterou pořádá Martin Kbely http://nov.ok1zxs.cz/ ). Z Vendova oblíbeného brdského vrcholku Tok se mu podařilo navázat 64 spojení za 4 633 bodů. Vendův DX na vzdálenost 207 kilometrů se mu povedl s Krkavcem Lichkov portejblem na Suchém vrchu. Je to druhé nejdelší spojení za měsíc květen v rámci ČS PMR Cupu. Gratulujeme Vendo.

Na čtvrté místo, také deníkem z Nov Contestu se dostal Tomáš Stodůlky při vysílání z rozhledny Vysoký Vrch u Unhoště. Pěkných 50 spojení dalo Tomášovi 2 164 bodů. DX na vzdálenost 120 kilometrů se Tomášovi povedl s Kubou Háje portejblem na Bílé skále (JO70QR).

Páté místo získala překvapivě a také z Nov Contestu druhá pořadatelská stanice, kterou představuje Tomáš Vlašim. Z rozhledny Špulka na kopci Březák u Divišova Tomáš navázal celkem 31 spojení za 1 791 bodů. Jeho DX s majkem Ústí portejblem na Komáří vížce měřil 117 kilometrů.

Šesté místo obsadil opět z vysílání při Pohádkové akci Vojta Brno z vysílání na Benecku a Žalém v Krkonoších. Škoda jen, že si nezapočítal i spojení s dětmi, třeba mohl poposkočit výš a současně by nás obohatil i o nové volačky. Takto má za 19 spojení celkem 1 610 bodů. Ovšem DX se Vojtovi povedl náramně, neb se stal nejdelším spojením v rámci ČS PMR Cupu za měsíc květen. Měřil úctyhodných 232 kilometrů a Vojtovi se povedl s Honzou Klatovy portejblem na šumavském Polomu u Železné Rudy. Gratulujeme Vojto.

Sedmé místo patří Pavlovi Praha z jeho předlouhé výpravy elektromobilem na šumavskou rozhlednu Libín. Po dlouhé a úsporné jízdě a několika dobitích se konečně dostal do Vimperka, kde „pohromu všech autařů“ zanechal a další km absolvoval autobusem a nakonec i pěšky. Na Libíně se mu moc nedařilo a výsledkem je 11 spojení za 931 bodů. Pavlův DX na vzdálenost 205 kilometrů se mu povedl s Kevinou Praha která byla portejblem na Ještědu. Je to třetí nejdelší spojení v ČS PMR Cupu za měsíc květen. Pavle, gratulujeme Ti.

Osmé místo získala další pořadatelská stanice a to Expedice Žába. Žába byla portejblovat na Medvědí skále v Krušných horách kvůli FM poháru a po závodě udělala ještě 5 spojení na pásmu PMR za 338 bodů. DX na vzdálenost 108 kilometrů se Žábě povedl s Pavlem Somak portejblem na Radimovce.

Devátý se umístil Radek Hrabůvka z Haldy Hrabůvka. Radkových 8 spojení mu dalo celkem 194 bodů. DX na vzdálenost 55 kilometrů se Radkovi povedl s Jindrou Závišice portejblem na Velkém Roudném (vrch s rozhlednou) v JN89VN.

Na posledním desátém místě se umístila jediná žena pravidelně startující v ČS PMR Cupu a svá hlášení do ní odesílající, Eva Rokycany. Z Houpáku kde byla s Karlem Rokycany na FM poháru navázala 3 spojení za 156 bodů. Evin DX na vzdálenost 102 kilometrů měla Eva s Ludvou Most portejblem na Strážném Vrchu v JO60RO.

A to je tedy vše co přistálo v poště ČS PMR Cupu za měsíc květen 2021. Škoda toho že Ti co byli i při té pohádkové akci „Pohádky máme v Rádiu“ a posílali nám deník k vyhodnocení, si ta spojení také nezapočítali. Neb ta spojení byla s regulérními volačkami. Velká vina ovšem padá i na mne, měl jsem Vás na to upozornit! Omlouvám se za to. Doufám, že za to na nás nezanevřete a svá hlášení do ČS PMR Cupu budete posílat dál. Děkujeme Vám za ně a těšíme se na další, neb bez nich by tento závod nebyl.

Mějte se pěkně, přejeme Vám hezké portejbly za výborného počasí a hlavně vysílejte!  Za pořadatele Tomáš Vlašim a Expedice Žába – Honza. 73

Celkové výsledky a DX:

1. místo         Venda Brdy                        25 377 bodů          +      DX 1 061 km – 1. místo

2. místo         Lides Úvaly                        19 336 bodů          +      DX 787 km    – 2. místo

3. místo         Tom Praha                          17341 bodů           +     DX 772 km     – 3. místo

4. místo         Vojta Brno                           9 932 bodů           +      DX 732 km   – 4. místo

5. místo         Tomáš Stodůlky                6 979 bodů           +      DX 355 km    – 9. místo

6. místo         Pavel Praha                         3 994 bodů          +      DX 694 km    – 5. místo

7. místo         Tomáš Vlašim                     3 072 bodů          +     DX 328 km     – 10.místo

8. místo         Radek Hrabůvka               2 937 bodů           +     DX 380 km    –  8. místo

9. místo         Eva Rokycany                      1 745 bodů           +     DX 640 km    –  6. místo

10. místo        Senior 43                               1 588 bodů          +     DX 393 km    –   7. místo

 11. místo       Hraboš Barrandov Praha  831 bodů             +      DX 155 km    – 12. místo

12. místo       Expedice Žába                       484 bodů             +     DX  232 km   – 11. místo

PS: pokud naleznete ve výpočtech nějaké chyby, prosím o upozornění emailem pmrcup@email.cz. Děkuji Honza. 73

 

 

Loading

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..