Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc leden 2022.

Dobrý den, ahoj zdravím všechny přátele PMR vysílání a ty co se účastní již 14 ročníku soutěže ČS PMR CUP. Nápad dělat tento závod vznikl již v roce 2008 v hlavách Dragona Praha a Žána Braník. Od roku 2019 došlo k určitým změnám, jedna byla změna pořadatelů na Tomáše Vlašim a staronového Žána Braník a druhou bylo vytvoření nynějších internetových stránek Tomášem Vlašim a jejich poskytnutím pro tuto soutěž. 

Máme tedy za sebou již první měsíc roku 2022 a soutěž se pomalu rozbíhá. Do obou vyhlášených kategorií, tedy HLAVNÍ a ZLATÁ HODINKA  přišlo několik hlášení a tak je tedy vyhodnotím. Letos to mám zas o něco složitější ale musím se s tím poprat. Věřím že to bude ke všeobecné spokojenosti. Nejdříve vyhodnotím kategorii Hlavního závodu a posléze kategorii Zlatá hodinka. Zvláště ve Zlaté hodince uvidíte co může zkušený a zdatný operátor se stanicí PMR za jednu hodinu zvládnout.

 První místo v hlavní kategorii obsadil Tom Praha, který z Ještědu při Nov Contestu navázal celkem 60 spojení za 5 222 bodů. Tomův DX s Pavlem Lipanovice na jeho portejbl na Boubíně měřil úctyhodných 212 kilometrů a je nejdelším spojení v ČS PMR Cupu za měsíc leden 2022. Tome gratulujeme Ti!

 Druhé místo získal z Bouřňáku při CB Zimním závodě i na PMR vysílající Lides Úvaly. Za 47 spojení získal 3 607 bodů. Lidesův DX s Láďou Šestajovice na Harrachovy kameny v Krkonoších měřil 129 kilometrů.

 Třetí místo patří Vendovi Brdy z účasti na Nov Contestu kdy obsadil kótu Houpák v Brdech.  Navázal tady 44 spojení za 3 100 bodů. Vendův DX s Romanem Žďár na portejblu Devět Skal na Vysočině měřil 156 kilometrů a je třetím nejdelším spojením za měsíc leden 2022 v ČS PMR Cupu. Vendo gratulujeme Ti!

Čtvrté místo v hlavní kategorii obsadila překvapivě pořadatelská Expedice Žába. Pořadatelské stanice v této soutěži startovat mohou, neb mají za úkol obsazovat hlavně ta nejposlednější místa. Tentokrát se to ale vůbec nepovedlo. Expedice Žába udělala při Nov Contestu na Mandavě celkem 14 spojení za 643 bodů. Žabí DX s Hanym Všelibice portejblem na Kozákově měl hodnotu 91 kilometrů.

 Na místo páté se dostala další pořadatelská stanice Tomáš Vlašim. Ten od hvězdárny ve Vlašimi také při Nov Contestu navázal celkem 5 spojení za 425 bodů. Tomášův DX s  Kevinou Praha portejblem na Kozákově měl délku 116 kilometrů.

Šestý se umístil v hlaví kategorii Radek Hrabůvka, který z domova udělal celkem 2 spojení za 25 bodů. Radkův DX s Jardou Polanka portejblem na Čupku měřil 19 kilometrů.

 Sedmé a tím i poslední místo obsadil z parkoviště u Kauflandu v Praze 6 Senior 43 alias Pepa Bílá Hora. Povedla se mu odsud udělat dvě spojení, jedno ve vlastním lokátoru. A za to získává 1 bod do celkových 21 bodů za dvě spojení. Pepův DX s Třešňákem Modletice měřil 20 kilometrů.

 To bylo tedy vyhodnocení hlavní kategorie ČS PMR CUPU za leden 2022. Nyní přejdeme k vyhodnocení soutěže ZLATÁ HODINKA. Dle pravidel ČS PMR Cupu může soutěžící v hlavní kategorii zaslat i výcuc z deníku v délce jedné hodiny do hodnocení Zlaté hodinky. V měsíci vyhodnocen bude, ale výsledek mu NEBUDE počítán do ročního vyhodnocení. A ještě připomenu že do které kategorie zašle první deník v roce, tam bude hodnocen i v celkovém pořadí na konci roku. A ještě malý dodatek k soutěži Král PMR. Tam se počítá samozřejmě výsledek JEN z hlavní kategorie. A protože Král bez Královny je je půlka království, bude na konci roku vyhlášena i Královna PMR, která bude jmenována na základě umístění v některé z kategorií ČS PMR CUPU. Tedy čím výše, tím lépe. Ostatních soutěžích, které jsou nutné k získání titulu Král PMR se musí JEN účastnit.

 Tak a teď přichází na řadu hodnocení nové kategorie ČS PMR CUPU pro rok 2022, která nese název ZLATÁ HODINKA!

 První místo přesně dle pravidel získal Tom Praha, který poslal výběr 34 spojení navázaných za jednu hodinu. Za ně mu patří 3 131 bodů. I jeho DX je nejdelším spojením v této kategorii a má hodnotu 212 kilometrů. Tom ho udělal s Pavlem Lipanovice portejblem na Boubíně. Tome znovu gratulujeme!

 Na druhém místě za měsíc leden (celkově na prvním za rok) se objevuje nováček ČS PMR CUPU Hany Všelibice, kterého tímto mezi námi vítáme. Hany se z portejblu na Kozákově při Nov Contestu projevil jako zkušený operátor, který za hodinu navázal 30 spojení za 2 431 bodů. Hanyho DX s Karlem Meriánky portejblem na Dyleni v Českém Lese měřil 207 kilometrů a je druhým nejdelším spojením v soutěži. Hany gratulujeme Ti!

 Třetí místo (druhé celkově za rok) obsadil další nováček v soutěži, Petr Měcholupy. Petře vítáme Tě a těšíme se na další Tvá hlášení. Petr Měcholupy z portejblu na uměle navršeném kopci se jménem Kamínek v lokátoru JN79FX získal za 17 spojení celkem 802 bodů. DX který Petr navázal s Kubou Háje portejblem na Bílé Skále měřil 106 kilometrů.

 Čtvrté místo ve Zlaté hodince (třetí celkově za rok) získal starý harcovník v ČS PMR Cupu Pavel Praha. Pavel ze svého portejblu na Klokočné za 10 spojení dostává 607 bodů. Pavlův DX s Robertem Hudlice portejblem na Šumavském Poledníku měřil 140 kilometrů.

 Pátý (čtvrté celkově za rok) se umístil Hraboš Barrandov Praha z portejblu na Želivském vrchu v lokátoru JN69OG v podhůří Šumavy. Hrabošovo jedno spojení s Evou Rokycany portejblem na vršku Na vrších měřilo 45 kilometrů a současně za ně Hraboš Barrandov Praha dostává 45 bodů do tabulky.

 To by tedy mělo být vše. Ty poznámky v závorce si dělám hlavně pro sebe, abych se v tom nezamotal. Teď to ještě jde, ale v září, listopadu to bude … . Následují přehledné tabulky jak to dopadlo. V tabulce DX jsou spojení hodnocena z obou kategorií současně, ne tedy z každé zvlášť.

 Hlavní kategorie:

1. místo – Tom Praha ————————– 5 222 bodů

2. místo – Lides Úvaly ————————– 3 607 bodů

3. místo – Venda Brdy ————————– 3010 bodů

4. místo – Expedice Žába ———————— 643 bodů

5. místo – Tomáš Vlašim ————————- 425 bodů

6. místo – Radek Hrabůvka ———————– 25 bodů

7. místo – Senior 43 ———————————- 21 bodů

Zlatá hodinka celkově:

1. místo – Hany Všelibice ————————— 2 431 bodů

2. místo – Petr Měcholupy —————————- 802 bodů

3. místo – Pavel Praha ——————————— 607 bodů

4. místo – Hraboš Barrandov Praha —————– 45 bodů

Zlatá hodinka jen za měsíc leden:

1. místo – Tom Praha ———————————— 3 131 bodů

2. místo – Hany Všelibice —————————— 2 431 bodů

3. místo – Petr Měcholupy ——————————- 802 bodů

4. místo – Pavel Praha ———————————— 607 bodů

5. místo – Hraboš Barrandov Praha ——————– 45 bodů

Pořadí DX spojení celkově:

1. místo – Tom Praha ————————————– 212 km

2. místo – Hany Všelibice ——————————— 207 km

3. místo – Venda Brdy ————————————- 156 km

4. místo – Pavel Praha ————————————- 140 km

5. místo – Lides Úvaly ————————————– 129 km

6. místo – Tomáš Vlašim ———————————- 116 km

7. místo – Petr Měcholupy ——————————– 106 km

8. místo – Expedice Žába ———————————— 91 km

9. místo – Hraboš Barrandov Praha ———————- 45 km

10. místo – Radek Hrabůvka ——————————– 25 km

11. místo – Senior 43 ——————————————- 20 km

Tak to je vše co se za měsíc leden 2022 událo v ČS PMR CUPU. Mělo by to vše, tedy výsledky napsané sedět. Pokud ne, nebojte se ozvat opravím to. Děkujeme všem za zasílání hlášení, přejeme Vám pěkné portejbly a těšíme se zase na vaše emaily zaslané na známou adresu “ pmrcup@email.cz „. 

Přejeme pěkné dny na portejblech s PMR vysílačkou, Honza – Expedice Žába a Tomáš Vlašim. 73

 

 

 

Loading

2 komentáře: „Vyhodnocení ČS PMR CUPU za měsíc leden 2022.

 • 8 února, 2022 (12:15 pm)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, nejde spočítat vzdálenost mezi lokátory na odkazu Propozic ČS PMR Cupu:
  12. Výsledek (vzdálenosti) se počítá pomocí programu na stránkách cbpmr.cz

  Reagovat
  • 8 února, 2022 (1:49 pm)
   Trvalý odkaz

   Ahoj Jelene, nevím proč Ti to nejde spočítat. Už se to řešilo na stránkách cbpmr.cz . Ale v podstatě si nemusíš takto počítat km. Ty vyplníš ne těch samých stránkách deník (to je taky jeden z požadavků, mít někde uložený nebo vytvořený deník abychom mohli do něj nahlédnout) a ten program spočítá vzdálenost sám. Zkus si vyplnit nebo sestavit jeden deník zkušebně a uvidíš sám. Proč to celé komplikuješ samostatným počítáním km? Tím programem je míněn i ten deník, neb počítá úplně stejně. Jedná se o tuto aplkaci . Honza Expedice Žába.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..